Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
 Sat 01/16/2021 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Alexandria, Mount Vernon HS #1 3:00p 4:15p  TBD no use  school use  CC 
4:15p 5:45p  >Girls>Girls 8th Grade Division 1> BRYC G8-1 OConnor Game Vienna G8-1 Trotter lost TJ 1   
5:45p 7:15p  >Girls>Girls 7th Grade Division 1> SYA G7-1 Moore Game Vienna G7-1 Trotter    
7:15p 8:45p  >Girls>Girls 8th Grade Division 1> Fort Hunt G8-1 Heiner Game Springfield G8-1 Duckett lost TJ 1  MD 
Alexandria, Mount Vernon HS #2 3:00p 4:15p  TBD no use  school use  CC 
Alexandria, Thos. Jefferson HS-#2(S) 4:45p 6:15p  >Girls>Girls 7th Grade Division 1> Reston G7-1 Barr Game CYA G7-1 Kang   MK 
6:15p 7:45p  >Girls>Girls 8th Grade Division 1> Herndon G8-1 Williams Game Reston G8-1 Zeberlein   JZ 
Clifton, Liberty MS-#1(N) 10:45a 12:15p  >Girls>Girls 5th grade Division 1> BRYC G5-1 Shin Game Great Falls G5-1 Willson   SW 
12:15p 1:30p  >Boys>Boys 5th grade Division 1> Burke B5-1 Deekens Game Lee District B5-1 Beddis pool  CD 
1:30p 2:45p  >Boys>Boys 5th grade Division 1> CYA B5-1 Brault Game McLean B5-1 Coats pool   
2:45p 4:00p  >Boys>Boys 5th grade Division 1> Great Falls B5-1 Klein Game SYA B5-1 Sorg pool  KD 
Falls Church, Jackson MS-Front gym 9:15a 10:45a  >Boys>Boys 6th Grade Division 2> BRYC B6-2 Mayes Game McLean B6-2 Ball lost Bryant  TS 
10:45a 12:15p  >Boys>Boys 6th Grade Division 2> Herndon B6-2 Mendelsohn Game LMVSC B6-2 Day lost Bryant  MD 
12:15p 1:45p  >Boys>Boys 6th Grade Division 2> SYA B6-2 Pilon Game South County B6-2 Arora lost Bryant  VA 
1:45p 3:15p  >Girls>Girls 6th Grade Division 1> CYA G6-1 Dowling Game SYA G6-1 McGhee move up one slot  SD 
 Sun 01/17/2021 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Alexandria, Edison HS - Main 12:00p 1:30p  >Girls>Girls 7th Grade Division 1> Vienna G7-1 Trotter Game Reston G7-1 Barr    
3:00p 4:30p  >Boys>Boys 7th Grade Division 1> BRYC B7-1 Gonzalez Game Fort Hunt B7-2 Forti   AG 
4:30p 6:00p  >Boys>Boys 7th Grade Division 1> Burke B7-1 Rapoza Game CYA B7-1 Jones   RR 
Annandale, Annandale HS-#1 12:00p 1:30p  >Boys>Boys 8th Grade Division 1> McLean B8-1 Carey Game Reston B8-1 Lee   KC 
1:30p 3:00p  >Boys>Boys 8th Grade Division 1> Burke B8-1 Shouman Game Fort Hunt B8-1 Koelsch   JK 
4:30p 6:00p  >Boys>Boys 8th Grade Division 2 > SYA B8-2 Downey Game Annandale B8-2 Nelson    
Annandale, Annandale HS-#2 1:30p 3:00p  >Boys>Boys 7th Grade Division 2> FPYC B7-2 Malesky Game Reston B7-2 Lansdowne    
3:00p 4:30p  >Boys>Boys 7th Grade Division 2> Herndon B7-2 Jones Game Vienna B7-2 Stolburg   PS 
4:30p 6:00p  >Boys>Boys 7th Grade Division 2> Annandale B7-2 Hwang Game SYA B7-2 Hill   JH 
Falls Church, Jackson MS-Front gym 1:00p 2:15p  >Boys>Boys 5th grade Division 1> Vienna B5-1 Locey Game Burke B5-1 Deekens pool  BL 
2:15p 3:30p  >Boys>Boys 5th grade Division 2> BRYC B5-2 OConnor Game LMVSC B5-2 Beisner pool  GB 
3:30p 4:45p  >Boys>Boys 5th grade Division 2> BRYC B5-2 Thanos Game McLean B5-2 Borelli pool  TT 
McLean, McLean HS-Aux (N) 12:00p 1:30p  >Girls>Girls 5th grade Division 1> CYA G5-1 McConnell Game Fort Hunt G5-1 Laugone   JL 
1:30p 3:00p  >Girls>Girls 6th Grade Division 1> McLean G6-1 Kim Game CYA G6-1 Dowling   SD 
3:00p 4:30p  >Girls>Girls 6th Grade Division 1> McLean G6-1 A Norton Game Fort Hunt G6-1 Garey   PN 
4:30p 6:00p  >Girls>Girls 7th Grade Division 1> CYA G7-1 Kang Game McLean G7-1 Megas   MK 
6:00p 7:30p  >Boys>Boys 6th Grade Division 1> McLean B6-1 Martin Game Great Falls B6-1 Goldberg lost Bryant   
Springfield, Lewis HS-Main (was lee) 12:00p 1:30p  >Girls>Girls 8th Grade Division 1> Mt. Vernon G8-1 Garey Game Herndon G8-1 Williams   AN 
1:30p 3:00p  >Girls>Girls 8th Grade Division 1> Springfield G8-1 Duckett Game CYA G8-1 Mawloud   MD 
3:00p 4:30p  >Girls>Girls 8th Grade Division 1> Reston G8-1 Zeberlein Game Fort Hunt G8-1 Heiner   BH 
Springfield, West Springfield-#2(S/C) 11:00a 12:30p  >Girls>Girls 6th Grade Division 1> SYA G6-1 McGhee Game Burke G6-1 Rose   AM 
12:30p 2:00p  >Girls>Girls 6th Grade Division 1> LMVSC G6-1 Breland Game Great Falls G6-1 Rolph   KB 
2:00p 3:30p  >Boys>Boys 7th Grade Division 2> Herndon B7-2 Hargadon Game LMVSC B7-2 Stewart    
3:30p 5:00p  >Boys>Boys 7th Grade Division 2> BRYC B7-2 Shin Game Springfield B7-1 Wilson   NS 
5:00p 6:30p  >Boys>Boys 6th Grade Division 1> Burke B6-1 Smith Game CYA B6-1 Rosenblatt lost Bryant  MS 
Springfield, West Springfield-Main 9:30a 11:00a  >Girls>Girls 8th Grade Division 1> BRYC G8-1 OConnor Game SYA G8-2 Dmac   JO 
11:00a 12:30p  >Girls>Girls 8th Grade Division 1> McLean G8-2 Evans Game LMVSC G8-2 Carter   DE 
12:30p 2:00p  >Boys>Boys 8th Grade Division 2 > South County B8-2 Harrison Game Herndon B8-2 Passmore   JP 
2:00p 3:30p  >Boys>Boys 8th Grade Division 2 > Springfield B8-2 Arguedas Game CYA B8-2 Utterback    
3:30p 5:00p  >Boys>Boys 8th Grade Division 2 > South County B8-2 Lloyd Game Great Falls B8-2 Nickles   ML 
5:00p 6:30p  >Boys>Boys 8th Grade Division 2 > McLean B8-2 Nance Game Herndon B8-2 Passmore #2   JP