Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
 Tue 02/16/2021 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Alexandria, Bryant Center (S) 5:45p 7:15p  >Girls>Girls 8th Grade Division 1> LMVSC G8-2 Carter Game Springfield G8-1 Duckett   MD 
7:15p 8:45p  >Girls>Girls 8th Grade Division 1> Fort Hunt G8-1 Heiner Game Vienna G8-1 Trotter   BH 
Alexandria, Holmes MS #1 5:30p 7:00p  >Boys>Boys 6th Grade Division 2> South County B6-2 Arora Game BRYC B6-2 Mayes from 2-7  VA 
7:00p 8:30p  >Boys>Boys 6th Grade Division 2> Springfield B6-2 Morrison Game SYA B6-2 Pilon from 2-7  MP 
Falls Church, Jackson MS-Front gym 6:15p 7:45p  >Girls>Girls 8th Grade Division 1> McLean G8-2 Evans Game Reston G8-1 Zeberlein   DE 
7:45p 9:15p  >Girls>Girls 8th Grade Division 1> Herndon G8-1 Williams Game SYA G8-2 Dmac   CC 
Lorton, South County MS - Main 5:30p 7:00p  >Girls>Girls 8th Grade Division 1> Mt. Vernon G8-1 Garey Game CYA G8-1 Mawloud from 1-31   
7:00p 8:30p  >Boys>Boys 8th Grade Division 1> BRYC B8-1 Aquil Game Burke B8-1 Shouman from 1-31  TS 
 Wed 02/17/2021 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Falls Church, Jackson MS-Front gym 6:00p 7:30p  >Girls>Girls 8th Grade Division 1> CYA G8-1 Mawloud Game BRYC G8-1 OConnor    
7:30p 9:00p  >Boys>Boys 8th Grade Division 1> Burke B8-1 Shouman Game Reston B8-1 Lee    
 Thu 02/18/2021 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Falls Church, Jackson MS-Front gym 6:00p 9:15p  TBD no use  no use   CC 
 Fri 02/19/2021 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Falls Church, Jackson MS-Front gym 5:30p 6:45p  >Boys>Boys 5th grade Division 2> BRYC B5-2 OConnor Game McLean B5-2 Borelli   CC 
Lorton, South County MS - Main 7:00p 8:30p  >Boys>Boys 7th Grade Division 1> BRYC B7-1 Gonzalez Game Burke B7-1 Rapoza from 1-31  CC 
 Sat 02/20/2021 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Alexandria, Bryant Center (S) 9:00a 10:30a  >Boys>Boys 8th Grade Division 2 > Springfield B8-2 Arguedas Game Vienna B8-2 Marsden from 1-31   
10:30a 12:00p  >Boys>Boys 8th Grade Division 2 > McLean B8-2 Nance Game Great Falls B8-2 Nickles from 1-31  SN 
12:00p 1:30p  >Boys>Boys 7th Grade Division 1> Great Falls B7-1 Brown Game CYA B7-1 Jones from 1-31   
1:30p 3:00p  >Girls>Girls 6th Grade Division 1> Burke G6-1 Rose Game LMVSC G6-1 Breland from 2-7  KB 
3:00p 4:30p  >Boys>Boys 7th Grade Division 2> Vienna B7-2 Stolburg Game Fort Hunt B7-2 Forti from 2-7  CF 
Alexandria, Mount Vernon HS #1 3:00p 4:30p  >Girls>Girls 8th Grade Division 1> Fort Hunt G8-1 Heiner Game LMVSC G8-2 Carter from 2-7 and 2-13  BH 
4:30p 6:00p  >Girls>Girls 8th Grade Division 1> BRYC G8-1 OConnor Game Mt. Vernon G8-1 Garey from 2-7 and 2-13  DG 
6:00p 7:30p  >Girls>Girls 8th Grade Division 1> CYA G8-1 Mawloud Game McLean G8-2 Evans from 2-7 and 2-13  DE 
Annandale, Annandale HS-#1 2:00p 3:30p  >Boys>Boys 6th Grade Division 1> McLean B6-1 Martin Game Great Falls B6-1 Goldberg    
3:30p 5:00p  >Boys>Boys 8th Grade Division 2 > Herndon B8-2 Passmore #2 Game Herndon B8-2 Passmore from 1-31  JP 
5:15p 6:45p  >Boys>Boys 6th Grade Division 1> Vienna B6-1 Lonardo Game LMVSC B6-1 Bosley   BL 
6:45p 8:15p  >Boys>Boys 6th Grade Division 1> CYA B6-1 Rosenblatt Game Burke B6-1 Smith   MS 
Annandale, Annandale HS-#2 2:15p 3:45p  >Girls>Girls 7th Grade Division 1> LMVSC G7-1 Henderson Game Vienna G7-1 Trotter    
3:45p 5:15p  >Girls>Girls 7th Grade Division 1> McLean G7-1 Megas Game SYA G7-1 Moore   GM 
5:15p 6:45p  >Girls>Girls 7th Grade Division 1> Reston G7-1 Barr Game CYA G7-1 Kang   MK 
6:45p 8:15p  >Boys>Boys 7th Grade Division 2> Herndon B7-2 Hargadon Game FPYC B7-2 Malesky from 2-7  LM 
Clifton, Liberty MS-#1(N) 9:00a 10:30a  >Girls>Girls 5th grade Division 1> Great Falls G5-1 Willson Game Vienna G5-1 Korman   NK 
10:30a 12:00p  >Boys>Boys 5th grade Division 1> Great Falls B5-1 Klein Game McLean B5-1 Coats    
12:00p 1:30p  >Boys>Boys 5th grade Division 1> CYA B5-1 Brault Game Vienna B5-1 Locey   BL 
1:30p 3:00p  >Boys>Boys 5th grade Division 2> McLean B5-2 Borelli Game Fort Hunt B5-2 Loving   JL 
3:00p 4:30p  >Boys>Boys 5th grade Division 1> Burke B5-1 Deekens Game Reston B5-1 Daoud   CD 
4:30p 6:00p  >Boys>Boys 5th grade Division 2> BRYC B5-2 Thanos Game LMVSC B5-2 Beisner   GB 
6:00p 7:30p  >Boys>Boys 5th grade Division 2> Lee District B5-1 Beddis Game SYA B5-1 Sorg    
Falls Church, Falls Church HS - main 9:00a 8:00p  TBD no use  no use 2/20  CC 
Falls Church, Jackson MS-Front gym 9:00a 10:30a  >Boys>Boys 6th Grade Division 2> McLean B6-2 Ball Game LMVSC B6-2 Day   TS 
10:30a 12:00p  >Boys>Boys 6th Grade Division 2> Springfield B6-2 Morrison Game BRYC B6-2 Mayes    
12:00p 1:30p  >Boys>Boys 6th Grade Division 2> South County B6-2 Arora Game Herndon B6-2 Mendelsohn   VA 
1:30p 3:00p  >Girls>Girls 6th Grade Division 1> McLean G6-1 Kim Game CYA G6-1 Dowling   TK 
3:00p 4:30p  >Girls>Girls 5th grade Division 1> Fort Hunt G5-1 Laugone Game BRYC G5-1 Shin from 1-31  JL 
4:30p 6:00p  >Girls>Girls 6th Grade Division 1> SYA G6-1 Andersen Game SYA G6-1 McGhee from 2-7  AM 
Lorton, South County MS - Main 9:00a 10:30a  >Boys>Boys 8th Grade Division 1> BRYC B8-1 Aquil Game Fort Hunt B8-1 Koelsch lost Jackson 2-18  JK 
10:30a 12:00p  >Boys>Boys 7th Grade Division 1> Burke B7-1 Rapoza Game BRYC B7-1 Gonzalez   RR 
12:00p 1:30p  >Boys>Boys 7th Grade Division 2> LMVSC B7-2 Stewart Game BRYC B7-2 Shin from 1-31  NS 
1:30p 3:00p  >Boys>Boys 8th Grade Division 1> Burke B8-1 Shouman Game McLean B8-1 Carey from 2-7  TS 
3:00p 4:30p  >Girls>Girls 8th Grade Division 1> SYA G8-2 Dmac Game Springfield G8-1 Duckett from 2-7  MD 
4:30p 6:00p  >Boys>Boys 8th Grade Division 2 > Annandale B8-2 Nelson Game South County B8-2 Harrison from 2-7  DN 
 Sun 02/21/2021 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Annandale, Annandale HS-#1 12:00p 1:30p  >Boys>Boys 5th grade Division 1> McLean B5-1 Coats Game Vienna B5-1 Locey   SB 
1:30p 3:00p  >Boys>Boys 7th Grade Division 2> LMVSC B7-2 Stewart Game Fort Hunt B7-2 Forti   CF 
3:00p 4:30p  >Boys>Boys 7th Grade Division 1> CYA B7-1 Jones Game Great Falls B7-1 Brown    
Annandale, Annandale HS-#2 12:00p 1:30p  >Boys>Boys 7th Grade Division 2> Herndon B7-2 Hargadon Game Annandale B7-2 Hwang   DT 
1:30p 3:00p  >Boys>Boys 7th Grade Division 2> Herndon B7-2 Jones Game SYA B7-2 Hill   JH 
3:00p 4:30p  >Boys>Boys 7th Grade Division 2> FPYC B7-2 Malesky Game BRYC B7-2 Shin   LM 
4:30p 6:00p  >Boys>Boys 6th Grade Division 1> Great Falls B6-1 Goldberg Game Burke B6-1 Smith    
Falls Church, Jackson MS-Front gym 1:00p 2:30p  >Girls>Girls 5th grade Division 1> McLean G5-1 McNicoll Game Great Falls G5-1 Willson   GM 
2:30p 4:00p  >Girls>Girls 5th grade Division 1> Vienna G5-1 Korman Game CYA G5-1 McConnell   NK 
4:00p 5:30p  >Boys>Boys 5th grade Division 1> Great Falls B5-1 Klein Game Burke B5-1 Deekens    
5:30p 7:00p  >Boys>Boys 5th grade Division 2> BRYC B5-2 OConnor Game SYA B5-1 Sorg    
Lorton, South County MS - Main 12:00p 1:30p  >Girls>Girls 7th Grade Division 1> SYA G7-1 Moore Game CYA G7-1 Kang   MK 
1:30p 3:00p  >Boys>Boys 8th Grade Division 2 > Springfield B8-2 Arguedas Game South County B8-2 Lloyd    
3:00p 4:30p  >Girls>Girls 8th Grade Division 1> BRYC G8-1 OConnor Game LMVSC G8-2 Carter   JO 
4:30p 6:00p  >Girls>Girls 8th Grade Division 1> SYA G8-2 Dmac Game Mt. Vernon G8-1 Garey   DG 
McLean, McLean HS-Aux (N) 11:45a 1:15p  >Girls>Girls 7th Grade Division 1> McLean G7-1 Megas Game LMVSC G7-1 Henderson    
1:15p 2:45p  >Girls>Girls 8th Grade Division 1> Vienna G8-1 Trotter Game McLean G8-2 Evans   DE 
2:45p 4:15p  >Boys>Boys 8th Grade Division 1> Fort Hunt B8-1 Koelsch Game McLean B8-1 Carey   KC 
4:15p 5:45p  >Boys>Boys 6th Grade Division 1> Vienna B6-1 Lonardo Game McLean B6-1 Martin    
5:45p 7:15p  >Boys>Boys 5th grade Division 2> Fort Hunt B5-2 Loving Game BRYC B5-2 Thanos   JL 
Reston, South Lakes HS left 12:30p 2:00p  >Boys>Boys 8th Grade Division 1> Reston B8-1 Lee Game LMVSC B8-1 Bosley change in school use time   
2:00p 3:30p  >Boys>Boys 6th Grade Division 1> LMVSC B6-1 Bosley Game Reston B6-1 Byrnes change in school use time  SB 
Reston, South Lakes HS Right 12:30p 2:00p  >Girls>Girls 8th Grade Division 1> CYA G8-1 Mawloud Game Herndon G8-1 Williams change in school use time   
2:00p 3:30p  >Boys>Boys 8th Grade Division 2 > Annandale B8-2 Nelson Game Herndon B8-2 Passmore #2 change in school use time  DN 
5:15p 6:45p  >Boys>Boys 5th grade Division 1> Reston B5-1 Daoud Game CYA B5-1 Brault change in school use time  CC 
Springfield, Lewis HS-Aux (was lee) 12:00p 1:30p  >Boys>Boys 6th Grade Division 2> South County B6-2 Arora Game McLean B6-2 Ball   TS 
1:30p 3:00p  >Boys>Boys 6th Grade Division 2> Springfield B6-2 Morrison Game LMVSC B6-2 Day   MD 
3:00p 4:30p  >Boys>Boys 6th Grade Division 2> SYA B6-2 Pilon Game Herndon B6-2 Mendelsohn   MP 
4:30p 6:00p  >Boys>Boys 5th grade Division 2> LMVSC B5-2 Beisner Game Lee District B5-1 Beddis    
Springfield, West Springfield-#2(S/C) 11:00a 12:30p  >Girls>Girls 6th Grade Division 1> Burke G6-1 Rose Game Fort Hunt G6-1 Garey use door 5   DG 
12:30p 2:00p  >Girls>Girls 6th Grade Division 1> SYA G6-1 Andersen Game McLean G6-1 A Norton use door 5   PN 
2:00p 3:30p  >Girls>Girls 6th Grade Division 1> SYA G6-1 McGhee Game McLean G6-1 Kim use door 5�  TK 
3:30p 5:00p  >Girls>Girls 6th Grade Division 1> Vienna G6-1 Parris Game LMVSC G6-1 Breland use door 5   KB 
Springfield, West Springfield-Main 11:00a 12:30p  >Boys>Boys 8th Grade Division 2 > Vienna B8-2 Marsden Game McLean B8-2 Nance use door 5�  SN 
12:30p 2:00p  >Boys>Boys 8th Grade Division 2 > SYA B8-2 Downey Game South County B8-2 Harrison use door 5   BD 
2:00p 3:30p  >Boys>Boys 7th Grade Division 1> McLean B7-1 Jackson Game Springfield B7-1 Wilson use door 5�  AJ 
3:30p 5:00p  >Boys>Boys 8th Grade Division 1> Burke B8-1 Shouman Game BRYC B8-1 Aquil   TS