Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
 Mon 02/22/2021 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Falls Church, Jackson MS-Front gym 6:15p 7:45p  >Boys>Boys 7th Grade Division 1> BRYC B7-1 Gonzalez Game CYA B7-1 Jones   AG 
7:45p 9:15p  >Boys>Boys 7th Grade Division 2> FPYC B7-2 Malesky Game Fort Hunt B7-2 Forti   CF 
 Tue 02/23/2021 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Alexandria, Bryant Center (S) 5:45p 7:15p  >Boys>Boys 7th Grade Division 2> Annandale B7-2 Hwang Game Vienna B7-2 Stolburg   PS 
7:15p 8:45p  >Boys>Boys 7th Grade Division 1> Springfield B7-1 Wilson Game Great Falls B7-1 Brown    
Falls Church, Jackson MS-Front gym 6:15p 7:45p  >Boys>Boys 7th Grade Division 1> Burke B7-1 Rapoza Game McLean B7-1 Jackson   AJ 
7:45p 9:15p  >Boys>Boys 7th Grade Division 2> SYA B7-2 Hill Game BRYC B7-2 Shin   JH 
TBD, TBD TBD   >Girls>Girls 8th Grade Division 1> Vienna G8-1 Trotter Game Reston G8-1 Zeberlein moved per coaches - NO refs supplied by fcybl   PT 
 Wed 02/24/2021 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Falls Church, Jackson MS-Front gym 6:15p 7:45p  >Boys>Boys 7th Grade Division 2> LMVSC B7-2 Stewart Game Herndon B7-2 Jones   JM 
7:45p 9:15p  >Boys>Boys 7th Grade Division 2> Reston B7-2 Lansdowne Game Herndon B7-2 Hargadon    
 Thu 02/25/2021 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Alexandria, Bryant Center (S) 5:45p 7:15p  >Girls>Girls 7th Grade Division 1> Vienna G7-1 Trotter Game LMVSC G7-1 Henderson from 2-18   
7:15p 8:45p  >Girls>Girls 8th Grade Division 1> Springfield G8-1 Duckett Game Reston G8-1 Zeberlein from 2-21   MD 
Falls Church, Jackson MS-Front gym 6:00p 7:15p  >Boys>Boys 5th grade Division 2> Lee District B5-1 Beddis Game BRYC B5-2 Thanos    
7:15p 8:45p  >Girls>Girls 6th Grade Division 1> McLean G6-1 A Norton Game LMVSC G6-1 Breland from 2-6  PN 
 Fri 02/26/2021 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Falls Church, Jackson MS-Front gym 5:30p 7:00p  >Girls>Girls 5th grade Division 1> McLean G5-1 McNicoll Game Great Falls G5-1 Willson from 1-31  SW 
7:00p 8:15p  >Boys>Boys 6th Grade Division 1> Great Falls B6-1 Goldberg Game Reston B6-1 Byrnes make -up  SB 
 Sat 02/27/2021 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Alexandria, Bryant Center (S) 9:00a 10:30a  >Girls>Girls 6th Grade Division 1> LMVSC G6-1 Breland Game CYA G6-1 Dowling from 1-31  KB 
10:30a 12:00p  >Boys>Boys 6th Grade Division 1> Burke B6-1 Smith Game Vienna B6-1 Lonardo    
12:00p 1:30p  >Boys>Boys 8th Grade Division 2 > South County B8-2 Lloyd Game South County B8-2 Harrison lost SOCO lost Mount Vernon  ML 
1:30p 3:00p  >Boys>Boys 5th grade Division 2> Lee District B5-1 Beddis Game Fort Hunt B5-2 Loving    
3:00p 4:30p  >Boys>Boys 7th Grade Division 1> McLean B7-1 Jackson Game BRYC B7-1 Gonzalez from 2-7  AG 
4:30p 6:00p  >Boys>Boys 7th Grade Division 2> Herndon B7-2 Jones Game BRYC B7-2 Shin from 2-7  JM 
6:00p 7:30p  >Boys>Boys 7th Grade Division 2> Reston B7-2 Lansdowne Game SYA B7-2 Hill  lost Mount Vernon  JH 
Alexandria, Mount Vernon HS #1 3:00p 4:30p  >Boys>Boys 7th Grade Division 1> Burke B7-1 Rapoza Game Springfield B7-1 Wilson lost SOCO lost Mount Vernon  CC 
Alexandria, Thos. Jefferson HS-#1(S) 3:15p 4:45p  >Girls>Girls 8th Grade Division 1> Vienna G8-1 Trotter Game Herndon G8-1 Williams    
4:45p 6:15p  >Girls>Girls 8th Grade Division 1> SYA G8-2 Dmac Game LMVSC G8-2 Carter   CC 
6:15p 7:45p  >Girls>Girls 8th Grade Division 1> Reston G8-1 Zeberlein Game Mt. Vernon G8-1 Garey   DG 
Alexandria, Thos. Jefferson HS-#2(S) 3:15p 4:45p  >Boys>Boys 6th Grade Division 1> LMVSC B6-1 Bosley Game Great Falls B6-1 Goldberg   DG 
4:45p 6:15p  >Boys>Boys 8th Grade Division 1> LMVSC B8-1 Bosley Game Fort Hunt B8-1 Koelsch   JK 
6:15p 7:45p  >Boys>Boys 7th Grade Division 2> Fort Hunt B7-2 Forti Game Annandale B7-2 Hwang   CF 
Annandale, Annandale HS-#1 2:15p 3:45p  >Girls>Girls 8th Grade Division 1> Springfield G8-1 Duckett Game McLean G8-2 Evans   DE 
3:45p 5:15p  >Boys>Boys 8th Grade Division 2 > Annandale B8-2 Nelson Game Great Falls B8-2 Nickles    
5:15p 6:45p  >Boys>Boys 8th Grade Division 2 > Springfield B8-2 Arguedas Game McLean B8-2 Nance   SN 
6:45p 8:15p  >Boys>Boys 8th Grade Division 2 > Vienna B8-2 Marsden Game Herndon B8-2 Passmore   DM 
Annandale, Annandale HS-#2 2:15p 3:45p  >Girls>Girls 8th Grade Division 1> BRYC G8-1 OConnor Game Fort Hunt G8-1 Heiner   BH 
3:45p 5:15p  >Girls>Girls 7th Grade Division 1> McLean G7-1 Megas Game Reston G7-1 Barr from 2-7  PB 
5:15p 6:45p  >Boys>Boys 8th Grade Division 2 > SYA B8-2 Downey Game Herndon B8-2 Passmore #2   BD 
6:45p 8:15p  >Girls>Girls 7th Grade Division 1> LMVSC G7-1 Henderson Game SYA G7-1 Moore    
Clifton, Liberty MS-#1(N) 10:30a 12:00p  >Girls>Girls 5th grade Division 1> CYA G5-1 McConnell Game Great Falls G5-1 Willson   SW 
12:00p 1:30p  >Girls>Girls 5th grade Division 1> BRYC G5-1 Shin Game McLean G5-1 McNicoll   GM 
1:30p 3:00p  >Boys>Boys 5th grade Division 1> Burke B5-1 Deekens Game Vienna B5-1 Locey   CD 
3:00p 4:30p  >Boys>Boys 5th grade Division 1> CYA B5-1 Brault Game Reston B5-1 Daoud    
4:30p 6:00p  >Boys>Boys 5th grade Division 2> LMVSC B5-2 Beisner Game BRYC B5-2 OConnor   GB 
Falls Church, Jackson MS-Front gym 9:00a 10:30a  >Boys>Boys 6th Grade Division 1> Reston B6-1 Byrnes Game CYA B6-1 Rosenblatt   SB 
10:30a 12:00p  >Boys>Boys 6th Grade Division 2> SYA B6-2 Pilon Game Springfield B6-2 Morrison    
12:00p 1:30p  >Boys>Boys 6th Grade Division 2> Herndon B6-2 Mendelsohn Game McLean B6-2 Ball   TS 
1:30p 3:00p  >Boys>Boys 6th Grade Division 2> BRYC B6-2 Mayes Game South County B6-2 Arora   DM 
3:00p 4:30p  >Girls>Girls 6th Grade Division 1> Vienna G6-1 Parris Game McLean G6-1 Kim from 2-7   
4:30p 6:00p  >Girls>Girls 5th grade Division 1> Vienna G5-1 Korman Game Fort Hunt G5-1 Laugone from 2-7  NK 
 Sun 02/28/2021 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Alexandria, Bryant Center (S) 12:00p 1:30p  >Boys>Boys 6th Grade Division 2> Herndon B6-2 Mendelsohn Game BRYC B6-2 Mayes    
1:30p 3:00p  >Boys>Boys 6th Grade Division 2> LMVSC B6-2 Day Game SYA B6-2 Pilon   MD 
3:00p 4:30p  >Boys>Boys 6th Grade Division 2> McLean B6-2 Ball Game Springfield B6-2 Morrison   TS 
Alexandria, Edison HS - Aux 12:00p 1:30p  >Girls>Girls 8th Grade Division 1> Fort Hunt G8-1 Heiner Game CYA G8-1 Mawloud lost Lewis   
1:30p 3:00p  >Boys>Boys 6th Grade Division 1> CYA B6-1 Rosenblatt Game LMVSC B6-1 Bosley   CR 
3:00p 4:30p  >Boys>Boys 5th grade Division 1> Reston B5-1 Daoud Game Great Falls B5-1 Klein make -up  CC 
Alexandria, Edison HS - Main 12:00p 1:30p  >Boys>Boys 8th Grade Division 1> Burke B8-1 Shouman Game LMVSC B8-1 Bosley from 2-14  TS 
1:30p 3:00p  >Boys>Boys 5th grade Division 2> BRYC B5-2 OConnor Game Lee District B5-1 Beddis from 2-7   
3:00p 4:30p  >Girls>Girls 8th Grade Division 1> SYA G8-2 Dmac Game McLean G8-2 Evans lost Lewis   DE 
Annandale, Annandale HS-#1 12:00p 1:30p  >Girls>Girls 8th Grade Division 1> Herndon G8-1 Williams Game BRYC G8-1 OConnor   JO 
1:30p 3:00p  >Boys>Boys 8th Grade Division 2 > Herndon B8-2 Passmore Game Annandale B8-2 Nelson   JP 
3:00p 4:30p  >Boys>Boys 8th Grade Division 2 > McLean B8-2 Nance Game SYA B8-2 Downey   SN 
4:30p 6:00p  >Girls>Girls 8th Grade Division 1> Mt. Vernon G8-1 Garey Game Springfield G8-1 Duckett   MD 
Annandale, Annandale HS-#2 12:00p 1:30p  >Boys>Boys 8th Grade Division 1> McLean B8-1 Carey Game Fort Hunt B8-1 Koelsch from 1-31  KC 
1:30p 3:00p  >Girls>Girls 6th Grade Division 1> Great Falls G6-1 Rolph Game Vienna G6-1 Parris    
3:00p 4:30p  >Girls>Girls 7th Grade Division 1> Vienna G7-1 Trotter Game SYA G7-1 Moore    
4:30p 6:00p  >Girls>Girls 8th Grade Division 1> LMVSC G8-2 Carter Game Vienna G8-1 Trotter    
Falls Church, Jackson MS-Front gym 1:00p 2:30p  >Girls>Girls 5th grade Division 1> CYA G5-1 McConnell Game BRYC G5-1 Shin   PM 
2:30p 4:00p  >Boys>Boys 5th grade Division 2> SYA B5-1 Sorg Game Fort Hunt B5-2 Loving    
4:00p 5:30p  >Girls>Girls 5th grade Division 1> Fort Hunt G5-1 Laugone Game Vienna G5-1 Korman   NK 
5:30p 7:00p  >Girls>Girls 6th Grade Division 1> LMVSC G6-1 Breland Game SYA G6-1 Andersen    
McLean, McLean HS-Aux (N) 10:30a 12:00p  >Girls>Girls 6th Grade Division 1> McLean G6-1 A Norton Game SYA G6-1 McGhee   PN 
12:00p 1:30p  >Boys>Boys 7th Grade Division 1> BRYC B7-1 Gonzalez Game McLean B7-1 Jackson moved up into open slot   AJ 
1:30p 3:00p  >Boys>Boys 6th Grade Division 1> McLean B6-1 Martin Game Reston B6-1 Byrnes   SB 
4:15p 9:00p  Inactive no use  no use fcybl time  CC 
Reston, South Lakes HS left 12:45p 2:15p  >Girls>Girls 7th Grade Division 1> CYA G7-1 Kang Game Reston G7-1 Barr   MK 
2:15p 3:45p  >Boys>Boys 8th Grade Division 1> Reston B8-1 Lee Game BRYC B8-1 Aquil from 2-7   
3:45p 5:15p  >Boys>Boys 7th Grade Division 2> Reston B7-2 Lansdowne Game LMVSC B7-2 Stewart    
Reston, South Lakes HS Right 12:45p 2:15p  >Boys>Boys 7th Grade Division 1> Great Falls B7-1 Brown Game Burke B7-1 Rapoza    
2:15p 3:45p  >Boys>Boys 8th Grade Division 2 > Great Falls B8-2 Nickles Game CYA B8-2 Utterback    
3:45p 5:15p  >Boys>Boys 5th grade Division 1> CYA B5-1 Brault Game Vienna B5-1 Locey   KB 
Springfield, Lewis HS-Main (was lee) 12:00p 7:00p  TBD no use  no use   CC 
Springfield, West Springfield-#2(S/C) 11:00a 12:30p  >Boys>Boys 7th Grade Division 2> SYA B7-2 Hill Game Herndon B7-2 Hargadon use door 5   JH 
12:30p 2:00p  >Boys>Boys 7th Grade Division 1> Springfield B7-1 Wilson Game CYA B7-1 Jones use door 5�  PJ 
2:00p 3:30p  >Girls>Girls 6th Grade Division 1> CYA G6-1 Dowling Game Burke G6-1 Rose use door 5�  SD 
3:30p 5:00p  >Boys>Boys 6th Grade Division 1> Vienna B6-1 Lonardo Game Great Falls B6-1 Goldberg   DG 
5:00p 6:30p  >Boys>Boys 8th Grade Division 2 > South County B8-2 Harrison Game Springfield B8-2 Arguedas lost Lewis   
Springfield, West Springfield-Main 11:00a 12:30p  >Boys>Boys 7th Grade Division 2> Annandale B7-2 Hwang Game FPYC B7-2 Malesky use door 5   DT 
12:30p 2:00p  >Boys>Boys 7th Grade Division 2> BRYC B7-2 Shin Game Vienna B7-2 Stolburg use door 5�  PS 
2:00p 3:30p  >Boys>Boys 7th Grade Division 2> Fort Hunt B7-2 Forti Game Herndon B7-2 Jones use door 5�   
3:30p 5:00p  >Boys>Boys 8th Grade Division 2 > Herndon B8-2 Passmore #2 Game Vienna B8-2 Marsden use door 5�moved up one slot  DM